Новини

Звідки беруться діти? Проект

Загальнонаціональна благодійна програма “Допомогти так легко” 

Загальнонаціональна благодійна програма “Допомогти так легко” спрямована на допомогу безпритульним дітям України. За офіційною статистикою таких дітей в нашій країні більше 200 000, та насправді ця цифра не є точною. Страшно сказати, але нині безпритульних дітей набагато більше, ніж після Другої світової війни. Кампанія “Допомогти так легко”, зініційована компанією life:), продовжується вже третій рік, розпочавшись в період новорічних свят 2005 року. Того року понад 300 000 гривень було передано 15 будинкам дитини в різних куточках країни. В 2006 році програма “Допомогти так легко” зібрала 730 000 гривень, із них 230 000 гривень склали пожертвування абонентів life:), більше 250 000 гривень – кошти, зібрані від благодійного туру Ірини Білик, 250 000 – внесок компанії life:). Гроші були розподілені між Київським благодійним фондом “Отчий дім” та Хмельницьким фондом “Милосердя”. Безпритульні діти Києва і Хмельницького отримають не лише дах над головою, але й зможуть навчатися й розвиватися.

У 2006 році в акції “Допомогти так легко” працювали зірки українського театру, кіно і телебачення. Всі зароблені кошти були перераховані в три недержавні фонди в Одесі, Лубнах та Вінниці. Організатори працюють з недержавними дитячими фондами, оскільки хочуть, щоб передача коштів була прозорою, а громадськими наглядачами можуть бути навіть засоби масової інформації.

Коли в компанії life:) дізналися, що н. а. України Віталій Малахов мріє зробити проект для безпритульних дітей, то вирішили об’єднати зусилля. Спершу Малахов мав ідею взяти дітей з вулиці й навчати їх потрібним театрові професіям – освітлювачі, гримери і т.д. Компанія life:) теж мала намір створити подібний центр, добре знаючи, що дітям із притулків дуже важко адаптуватися в суспільстві. Роздуми навколо цієї ідеї привели до народження вистави “Допомогти так легко, або Звідки беруться діти?”, хоч спершу задумувалася постановка, в якій були б задіяні діти-безпритульні. Але згодом дійшли висновку, що краще зробити виставу, яка змогла б заробити гроші для них. Звичайно, працювати в ній повинні зірки, бо їм довіряють, до їхньої думки прислуховуються, їх хочуть бачити. Так плавно ідея перейшла із однієї в іншу, а у виставі з’явилися Володимир Горянський, Даша Малахова, Маша Єфросиніна, Ірма Вітовська, Наталя Доля, Григорій Чапкіс.

У 2007 році тур вистави містами України стартував у липні місяці й продовжився до кінця листопада в рамках благодійної кампанії “Допомогти так легко”. Глядачі, які приходять на виставу, можуть не лише бути учасниками благодійної акції (гроші від продажу квитків перераховано в центри, які працюють з дітьми вулиці в Одесі, Вінниці та Лубнах), але також побачити своїх улюблених акторів у незвичайному амплуа. Лейтмотивом на театральних підмостках 28 міст України поряд із життєстверджуючим та всеперемагаючим почуттям материнства стала дуже проста, але надзвичайно важлива істина – допомагати справді дуже легко!