Новини

Театр у місті

Проект «Театр у місті» є частиною соціально-освітньо-мистецької програми «Театр для всіх. Театр для кожного», яку Київський академічний драматичний театр на Подолі започатковує у сезоні 2017–2018 рр. з відкриттям нової будівлі.

Мета проекту «Театр у місті» – представити успішні практики, які вже протягом певного часу реалізовуються у Польщі і спрямовані на тіснішу взаємодію театру як публічної інституції із громадою міста. Ці практики переосмислюють роботу публічної інституції і розширюють зони відповідальності.

Це презентація нового досвіду роботи театру, що не обмежується виключно постановкою вистав і використовує різні техніки і практики для розбудови своєї аудиторії, залучення до театру нових глядачів, підтримує культурний активізм. Це практики творення театру як публічної інституції, свідомої своїх завдань і місії, театру сучасного і актуального, який не пасує перед висвітленням суспільних проблем. Реалізація проекту “Театр у місті” стала можливою завдяки підтримці Польського Інституту у Києві.

Програма театру “Театр для всіх. Театр для кожного” має інклюзивне спрямування і має два напрямки.

По-перше, зробити театральне мистецтво доступним для тих груп населення, міської спільноти, для якої раніше і досі театр є недоступним мистецьким досвідом – для осіб з інвалідністю (нове приміщення театру створювалося із забезпеченням усіх норм, аби надати доступ для людей, що вимушені пересуватися на візках, осіб із вадами зору та слуху, для чого певні вистави супроводжуватимуться сурдоперекладом та аудіодескрипцією), батьків із дітьми (для дітей під час вистав проводяться спеціальні майстер-класи, пов’язані із театральним мистецтвом), мешканців маленьких міст, в яких немає театрів.

По-друге, театр, окрім постановки вистав, реалізовує мистецько-освітню програму у фойє, яке стає доступним для відвідування упродовж дня, а не лише ввечері перед виставами. Ця мистецько-освітня програма складається із презентацій, зустрічей, дискусій із місцевими та зарубіжними митцями, науковцями, діячами театру і та інших видів мистецтва, а також виставок. Ця програма покликана розширити та збагатити контекст театрального мистецтва, познайомити із тенденціями та трендами зарубіжного мистецтва, театральними та організаційними практиками, історично-мистецьким контекстом вистав Театру на Подолі.