Колектив
повернутись до колективу

Тимур Полянський

Заслужений діяч мистецтв України. Керівник музичної частини

Юрій Феліпенко

Освіта: Вищий державний інститут ім. Лисенка (фортепіано).

Працює в театрі на Подолі з 01.03.2019

***

Актор, запрошений до участі у виставі.

Професор, піаніст, композитор, аранжувальник.

Академічну освіту отримав у Львівській консерваторії. У 1992 р. став лауреатом Міжнародного конкурсу імпровізації в м. Вільнюсі. Успішно виступає як соліст, а також в різноманітних за складом ансамблях, включаючи симфонічні оркестри. Ім’я цього універсального музиканта відоме далеко за межами України, оскільки його гастрольні маршрути пролягли від берегів Ла-Маншу до Корейського півострову, де в університеті міста Сеул він вів майстер-класи.

В концертних програмах Тимура Полянського представлена музика найрізноманітніших жанрів, стилів та напрямів від Й.-С. Баха до Д. Гершвіна, але головною темою його творчості є імпровізація.

Коло творчих зацікавлень досить широке. Окрім виконавської і педагогічної діяльності він активно працює в області створення музики до театру, кіно та естради, співпрацюючи з відомими режисерами — Р. Віктюком, В. Малаховим, О. Лісовцом, І. Талалаєвським.

Кінороботи, в яких звучить музика Т. Полянського:

«Міський романс», «Розплата за гріхи», «Тримай мене міцніше», «Третій зайвий», «Квартет на двох», «Король, дама, валет», «Лід у кавовій гущі», «Уроки зваблювання».

Записані ним оригінальні CD «Імпровізації на світові хіти», «Джазові настрої» користуються заслуженим успіхом не тільки у любителів імпровізаційної музики, але й у музикантів, які професійно займаються цим складним мистецтвом.

***

– Кумирів ніколи не було. Були особистості, які впливали на мій розвиток як творчої одиниці.
З композиторів академічної музики – це Бах, Моцарт, Лист, Рахманінов, Стравінський, Шнітке.
Джазові виконавці – Оскар Пітерсон, Бенні Гудмен, Стефан Грапеллі.
?
– Мої джерела натхнення? Риболовля, подорожі.
?
– Я народився у родині музикантів. З 2-х років почав займатися музикою. Навіть не уявляю себе людиною іншої професії.
?
– У кіно та в театрі в ідеалі все повинно бути порівну: на якість кінцевого продукту впливає безліч факторів. І музика, як один з цих факторів, повинен бути нарівні з грою акторів, сценарієм, постановкою.
?
– Чи існує для мене відмінність у підходах у написанні музики для кіно і для театру? Існує. Різниця у самому створенні музики. У кіно часто композитор працює вже з готовим відеоматеріалом, що іноді ускладнює процес творчості, адже обмежений змонтованим матеріалом. Я маю на увазі хронометраж сцен. А в театральних постановках музика твориться разом з акторами і режисером. Більше свободи творчості.
?
– Взагалі моя музика – це джаз і класика. Музика для мене – моє життя. Це вираження почуттів, емоцій, настроїв. 

Спектаклі

Я - МАРІЯ КАЛЛАС − Мані, акомпаніатор

− Піаніст

ВІЛЬНІ СТОСУНКИ − Професор