Колектив
повернутись до колективу

Костянтин Темляк

Лариса ТрояновськаЗаслужена артистка України

Актор Київського академічного драматичного театру на Подолі. У 2016 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і ТБ ім. І. К. Карпенка-Карого (майстерня Миколи Рушковського).

У театрі з 2016 року.

РОБОТИ В ТЕАТРІ: 

Навчальний театр київського національного університету театру, кіно і ТБ ім. І. Карпенка-Карого:

“Безіменна зірка» М. Себастьян – Марін, вчитель астрономії;

“Врятуйте наші душі” К. Симонов – Він (успішний журналіст).

 

Театр Сузір’я та Театральна майстерня М. Рушковського:

“Віслюк має бути худим” С. Довлатов – Тамбовський вовк;

“Антігона” Жан Ануй – Хор;

“Тараканіще” К.Чуковский – Чуковський;

“Диваки” В. Шукшин – Дід Север’ян;

“Танець Делі” І. Вирипаєв – Андрій.
*** 

– Так, мені говорили, що я схожий на Янковського. Дивне відчуття просто: ніби приємно, але з іншого боку, усвідомлення, що просто схожий.. Дуже подобається із ним «Ностальгія» Тарковського, «Польоти уві сні та наяву» Балаяна. Янковський, мабуть, першим в СРСР почав грати антигероїв – не позитивних персонажів, а тих, хто покинув дружину чи потрапив у важкі обставини. І думаєш: «Давай, розберися вже з цим …!» Я дуже захоплююся тим, що робив Янковський. Наприклад, коли він прилетів в Італію зніматися в «Ностальгії», його мав зустріти Тарковський, а не зустрів. Він мав оселитися в готелі, а замість цього потрапив до якогось хостелу. Тобто перебував у стані повної розгубленості. Але це було спеціально для того і сплановано. Тому коли Янковський говорив, що він не грав, то це правда, що він справді проживав. Взагалі це приклад дійсно харизматичного артиста, коли мінімальними діями можна зробити максимальну кількість змін. Мінімально граючи обличчям, максимально впливати на партнера чи глядача.

 

– Ким я був у минулому житті? Все залежить від того, покарання це чи заохочення. Думаю, що ми йдемо сходами вгору, тому це заохочення. У такому разі я міг бути котом, оскільки я дуже лінивий. Начебто багато всього роблю, але при цьому дуже лінивий. У мене зараз є кіт, за яким спостерігаю. Тому таке порівняння. Але мені це дуже не подобається! Взагалі у мені зазвичай борються лінь та стан неспокою, бажання щось змінювати. Частіше за все у результаті – метушня і мало змін, але я працюю над цим.

Вовком? Та я і собакою давненько вже не був.. А, якщо Тамбовським вовком з вистави «Віслюк має бути худим» (Театральна майстерня М. Рушковського), то можливо. Але там же мова не про вовка, а про певний суспільний прошарок, вони не безхатьки, а просто пиячать та одинокі. Тому коли порівнюють вовків та людей і говорять «з вовками жити – по-вовчому жити» – це досить несправедливо, оскільки у вовків набагато більше дотримання ієрархій та розуміння поняття моралі.

 

– На мою думку, мрієш «когось зіграти» тільки в університеті. Гамлета, наприклад, або мені теж хотілося зіграти у чомусь, типу «Ностальгії». Насправді дуже хочеться Чехова зіграти, не доводилось поки.

 

– Найстрашніше, граючи протягом багатьох років одну й ту ж роль, виходити на сцену і просто читати текст, маючи лише органіку.

 

– Взагалі багато речей боїшся робити через страх: брати участь у новаторській виставі чи почати грати на гітарі, зніматися у серіалах. Спочатку думаєш, що робиш все через гроші, а насправді ні.

 

– У мене батько – військовий пілот, тому у дитинстві ми багато переїжджали. Біля моря круто жити, але професію, яку я обрав, реалізувати там неможливо. Мені дуже пощастило, що я потрапив на курс Рушковського, за що йому дуже вдячний. Микола Миколайович повторював, що я ходжу по лезу, але він завжди бачив перспективу – що буде з людиною за 5-6 років. Я тоді цього не усвідомлював.. Якби усвідомлював, то, мабуть, так готувався би, що не вступив.

 

– У моєму плейлисті зараз 5’Nizza, Сплин, ДДТ, АукцЫон, сольний альбом Леоніда Федорова «Псалмы», Брати Гадюкіни, Веня Дыркин, Антоха МС, Аддис Абеба (білоруське регі), SunSay, Володимир Висоцький, Борис Гребенщиков, Кровосток, Noize MC. Є ще дуже багато груп. Але ці завжди у мене на телефоні, інші знаходжу в Інтернеті. Nirvana, System of a Down, The Doors, нещодавно переслуховував альбом The Beatles «Оркестр клубу самотніх сердець сержанта Пеппера».

Спектаклі

− Актор

− Соловйов

ПАН ЛАМПА − Пан Буквальний

МАТИ − Тоні

ХІБА РЕВУТЬ ВОЛИ, ЯК ЯСЛА ПОВНІ? − Лушня

СТО ТИСЯЧ − Невідомий

СНІГ У КВІТНІ − Паоло

− Ванечка

ОБЕЖ − Пан Маркович, художник

СПОСТЕРІГАЧ… − Кемп

ІМІТАЦІЯ − Редліх