Новини

Загублена душа Акакія Акакійовича (theatre.love)
«Шинель» – прем’єра від театру на Подолі та режисерки Валерії Федотової.

20 грудня відбувся прес-показ прем’єри «Шинель» у театрі на Подолі за однойменною повістю Миколи Гоголя. Втілила постановку молода режисерка Валерія Федотова. Думаю, всі читали повість Миколи Гоголя в школі чи в вільний час, якщо ж ні ось коротенький сюжет.

Це історія маленької людини Акакія Акакійовича Башмачкіна, працювавшого титулярним радником. Він не лише скрупульозно та відповідально переписує папери, але й вважає свою роботу справою усього життя. Непоказний та навіть жалісливий ззовні у старенькій зношеній шинелі Акакій залишається маленькою людиною для решти громадян, над яким часто сміються та знущаються працівники департаменту. Одного дня, помітивши, що його шинель зносилася та не підлягає ремонту, Акакій рушає до кравця за новим одягом. Пошита шинель стала для Башмачкіна справжнім коханням.

На сцені драбина, що стала основним місцем для розповідей, мрій та роздумів героїв, два стільця та розкидані аркуші А4. Приглушене світло та альтернативна рок-музика, здається, ти прийшов на казку для дорослих. Не дарма, для вистави обрано незвичайний жанр «повість з привидами».

Все йде спокійним, розміреним темпом, Акакій Акакійович розповідає свою історію, лише двоє представників департаменту порушують порядок бешкетними витівками. Так все і тривало б, якби не з’явилася вона – Шинель. Ожививши одяг та надавши роль окремого персонажа, сцени стають зворушливими та наповнюються любов’ю. Акакій Акакійович немов перероджується та стає іншою людиною. Шинель – жінка, від якої серце починає битися сильніше.

Не можна не відзначити акторський склад постановки, особливо Романа Халаімова у ролі Башмачкіна. Згорблений від постійної сидячої роботи за письмом, худорлявий та низенький зростом, мовчазний та заїкуватий Акакій Акакійович немов зійшов зі сторінок повісті Гоголя. Таким його і уявляєш. Актор настільки розчинився у ролі Акакія Акакійовича, здається, що вони стали одним цілим.

Роль Шинелі виконувала Юлія Шевченко, яка також постала в образах матері Акакія, господині квартири та дружини кравця Петровича. Значною особою став Кирило Карпук, а кравця Петровича зіграв Станіслав Мельник, які також були і бешкетниками-представниками департаменту, і котами, і голубами. Кожному з них вдалося втілити їх образ, Станіславський сказав би «Вірю»!

«Зроблено з любов’ю», – саме так можна описати всі відчуття і враження від постановки. Це відчувається у кожному русі, слові, погляді. Відразу видно, що актори закохані у свої ролі, а глядачі з захопленням спостерігають за сценою. Вистава «Шинель» сподобається не лише любителям Гоголя, а й тим, хто хоче отримати тривалий післясмак після перегляду: мінімальні декорації, прекрасна гра акторів, атмосферна музика пришвидшать серцебиття кожного.

Читайте також рецензії на прем’єри театру на Подолі «Сірі бджоли»«ОБЕЖ»«1984».

Оригінал: https://theatre.love/blog/zagublena-dusha-akak-ya-akak-yovicha/