Новини

Всеукраїнська акція “Мистецтво проти наркоманії та СНІДу” (2003 – 2004)
Всеукраїнська акція “Мистецтво проти наркоманії та СНІДу” (2003 – 2004)
Всеукраїнська акція “СНІД стосується кожного! Мистецтво проти наркоманії та СНІДу” зініційована Креативним фондом імені Михайла Булгакова, Державним комітетом у справах сім’ї та молоді, Головним управлінням культури, Британською радою, Українським центром освітніх реформ. Мета акції – привернути увагу якнайширших кіл населення, а особливо молоді до проблеми поширення наркоманії та СНІДу в Україні й запобігти їхньому подальшому розповсюдженню. Адже наркоманія та тісно пов’язана з нею епідемія ВІЛ/СНІДу є сьогодні найголовнішою проблемою для українського суспільства, яка зможе призвести до катастрофічних соціально-економічних, демографічних, а також політичних наслідків.
     Високі темпи росту ВІЛ/СНІДу значною мірою пов’язані з недостатньою поінформованістю населення, зокрема підлітків та молоді, про вірус і шляхи його передачі. Вживання наркотичних речовин практично не знаходить свідомого опору з боку молоді й сприймається суспільством як погана звичка, а не як смертельно небезпечна хвороба.
     Ідеологічну і творчу основу Всеукраїнської акції “Мистецтво проти наркоманії та СНІДу” складав прем’єрний показ театральної вистави “Склади слово ВІЧНІСТЬ” за творами М. Булгакова, яку поставив народний артист України, директор-художній керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі Віталій Малахов. Звернення до творчості Булгакова – це намагання засобами драматургії показати глядачеві, що здоров’я і життя – то є найдорогоцінніший скарб, і кожен сам несе за себе особисту відповідальність,  робить життєвий вибір своєї поведінки, свого життя, в якому не має бути місця наркотикам.
    Другий етап акції – благодійна вистава театру на Подолі “Скарби Бахрама” для дітей-сиріт з інтернатів та дитячих будинків. В рамках туру містами України, в основному це південний регіон: Крим, Одеса, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Енергодар, Біла Церква, Київ – зустрічі, круглі столи, прес-конференції, тренінги для волонтерів соціальних служб, працівників реабілітаційних центрів для наркозалежних.
    Обов’язок митців звертатися до актуальної проблеми СНІДу, щоб говорити про неї зрозуміло і доступно для пересічних людей. Відомі артисти  мають вплив на людей, допоможуть отримати більше інформації про СНІД і наркоманію, спонукатимуть  об’єднуватися для протистояння епідемії, формувати громадські фонди для боротьби зі СНІДом.