Новини

Віталій Малахов: У театральної справи вже понад дві тисячі років досвіду, тож, гадаю, ми впораємось (theatre.love)
Як Театр на Подолі виходить із карантину та які прем’єри готує найближчим часом. Розповідає художній керівник-директор театру Віталій Малахов. 

Колектив непереборних оптимістів: багато чого ще можемо показати

Усі працівники, що мали змогу виконувати свою роботу дистанційно – працювали під час карантину. Однак їх не так багато. Вихід розпочали із зустрічі. Спочатку адміністративного персоналу. Спланували, що ми можемо робити в умовах карантину. Зрозуміли, що небагато. Але театральні працівники – то колектив непереборних оптимістів. Проводимо репетиції, невеликими групами. Провітрюємо, дезінфікуємо, соціально дистанціонуємося, одним словом, робимо все можливе, щоб уберегти працівників.

Запустили серію онлайн-трансляцій вистав. Стараємося обирати ті, де зайнята незначна кількість артистів. У такому режимі зіграли «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого, отримали багато позитивних відгуків. Зраділи з того. Готуємося показати «Замовляю любов» Тетяни Іващенко з В’ячеславом Довженко, зіркою українського кіно, «Вільні стосунки» Франки Раме, Даріо Фо, де грає артист, котрого усі точно пізнають за голосом, – Михайло Кришталь, він активно дублює фільми українською, «Дядю Ваню» Антона Чехова, «Щоденник молодого лікаря» Михайла Булгакова. Багато чого ще можемо показати.

Готові почати грати хоч і завтра: літо, прем’єри і новий сезон

Готуємо «Навігатор» Лаші Бугадзе, режисерка Тамара Трунова, «Для домашнього вогнища» Івана Франка у постановці Ігоря Матіїва, «В очікуванні» Моріса Панича ставить Євген Мерзляков та «Костюмер» Рональда Харвуда – Віталій Малахов. І ще маємо не менше 10-ти в планах.

Плануємо сезон відкрити з 3 серпня. Хоча, готові почати грати хоч і завтра, як тільки буде відповідний дозвіл від КМУ. Серпень – ще літо, тож – плануємо працювати влітку. Проте всі з 1 липня йдуть у щорічну відпустку, карантинний простій за відпустку не вважається.

Власного відкритого майданчика ми не маємо, хоча й дуже хочемо обладнати у внутрішньому дворі, але на це потрібне фінансування. Хотіли взяти в оренду, але витрати на транспортування та сама оренда повністю перекриють прибуток, навіть якщо показ буде аншлаговим, тож довелося відмовитися.

Ми порахували усі можливі варіанти: обмеження і чутки про нові умови

Власне переліку обмежень для театрів в умовах дотримання правил карантину ще немає. Є лише чутки про 50% наповнюваності, про 1 людину на 5 квадратних метрів. Ми порахували усі можливі варіанти. У нас вже готовий план зали і за таких умов. Чекаємо лише на дозвіл. Щодо безпеки: дезінфекція зали, крісел, засоби індивідуального захисту – все врахували.

Працювати, не знаючи дати зустрічі з глядачем, – важко

Театр працює постійно в напруженому режимі. Вкластися у терміни випуску, вчасно подати декорації. А головне в театрі артисти – людський непередбачуваний фактор. А ця пауза, звісно, дозволила заспокоїтися, переглянути плани. Хоча для нас позитив у роботі, а працювати, не знаючи дати зустрічі з глядачем – важко. Але у театральної справи вже понад дві тисячі років досвіду, тож, гадаю, ми впораємось.

Матеріал підготувала Ольга Мацо. 

 

Оригінал.