Новини

«Театр 360 градусів» (yabl.ua)

У Театрі на Подолі показуватимуть онлайн-вистави з використанням 3D-технологій

ВУкраїні запускають інноваційний артпроєкт під назвою «Театр 360 градусів», який вперше покаже відеоверсії театральних постановок з інтеграцією в них 3D-копій акторів та декорацій. 

Ініціаторками такої події стали українська актриса Даша Малахова і продюсерка Наталія Чижова. Організатори ставлять перед собою глобальну мету: зробити театр доступним для кожного, а також об’єднати театр і сучасні технології у новий вид візуального мистецтва.

За словами творців, сьогодні, у зв’язку з пандемією, світовий та український театр переживають складний час через карантинні обмеження. Попри те, що український театр зараз знаходиться на своєму художньому піку, він потрапив у нелегке фінансове становище. Вихід в онлайн дозволить розширити глядацьку аудиторію до сотень тисяч, що підвищить інтерес глядачів і прискорить розвиток індустрії в Україні. Адже навіть під час всесвітньої пандемії можна знайти нові цілі, горизонти та можливості.

Процес створення 3D-проєкції 

Відеоверсія вистави дозволить глядачеві побачити те, що він може не помітити самотужки в театрі. Акценти на важливих деталях, потрібний ракурс і хореографія камер дозволять відчути те, що відчувають герої.

Першою постановкою, яку відзнімуть на відео, зацифрують і покажуть в онлайні, стане «Камінний господар» київського Театру на Подолі на основі драми Лесі Українки (в сучасній інтерпретації українського режисера Івана Уривського).

Перші 10 прем’єрних онлайн-вистав відбудуться вже у листопаді та будуть безкоштовними. За анонсами та новинами проєкту стежте на офіційній Facebook-сторінці Театру 360 градусів.