Новини

Розвиток культури в умовах децентралізації
? Розвиток культури в умовах децентралізації
 
В ході децентралізації місцева влада у спроможних громадах отримала значні повноваження і ресурси. Разом з тим, до органів місцевого самоврядування перейшла величезна відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі – культурний.
 
Децентралізація збільшила роль локальної культури у житті кожної громади. Культурні особливості території усе частіше сприймаються як цінний набуток громади, як можливості для розвитку традицій, туризму, ремесел, а отже – і економіки.
 
У той же час, децентралізація стала викликом для багатьох закладів культури, бо перед місцевою владою гостро постали питання – у якому форматі ці заклади мають існувати надалі і які послуги надавати людям, щоб бути максимально корисними для громади.
 
У розділі «Культура» йдеться про зміни у культурно-мистецькому житті громад, про успішні приклади розвитку культури та креативні індустрії в містах і селах, а також про головні зміни у державній культурній політиці в контексті децентралізації.