Новини

Про карантин, відпустку та новий сезон (День)
1 липня Театр на Подолі закриває завісу…
1 липня, 2020 – 11:08
9 ЛИПНЯ ГЛЯДАЧІ ЗМОЖУТЬ ПОБАЧИТИ ЗАПИС АНШЛАГОВОЇ ВИСТАВИ «ДЯДЯ ВАНЯ» ЗА А. ЧЕХОВИМ (ПОСТАНОВКА В. МАЛАХОВА), ЯКА ОТРИМАЛА КІЛЬКА ПРЕМІЙ «КИЇВСЬКА ПЕКТОРАЛЬ» — 2003—2004 РР.

Три місяці лютує пандемія COVID-19 по всьому світу, і хоча нині трохи послабили карантинні заходи, але по Україні й, зокрема у Києві, щоденно збільшується показних захворюваності  на цей підступний вірус, а тому про відродження мистецького життя  годі й говорити… Попри рішення КМДА про те, що з липня у столиці можуть працювати театри, але практично всі колективи вирішили перечекати, відправляючи митців у відпустки, а вже на початку серпня, якщо ситуація не загостриться, відкрити новий сезон. «День» у №88 уже повідомляв, що з 14 травня у Театрі на Подолі відновився репетиційний процес, дотримуючи санітарних норм, навіть відбулися покази вистав (не лише онлайн, а й наживо), втім,  через те, до Кабмін продовжив карантин до 31 липня, директор-художній керівник Театру на Подолі Віталій МАЛАХОВ вирішив, що колектив піде з 1 липня  у відпусту, а з 1 серпня  вони відриють новий сезон.

За словами Віталія Юхимовича: «У  травні у нас відбулось не зовсім відкриття театру, точніше зовсім не відкриття. Це певною мірою можна назвати  роздачею боргів. Бо у березні, коли трапилася історія з коронавірусом, у нас вже були продані квитки га кілька місяців вперед. І тому захотіли підтримати  наших шанувальників – глядачів  і надати їм змогу подивитися вистави, на які чекали понад три місяці! А з іншого боку досі маємо карантині обмеження та рекомендації МОЗ, котрі нам дає Департамент культури, Кабінет міністрів та Верховна рада. Тому працювали на перетині цих векторів. Добре, що до цього поставилися з певним розумінням наші працівники, бо коли йшлося спочатку про те, що актори мають грати на сцені в масках та захисних окулярах, то було трохи страшнувато… Втім, у залі всі глядачі  сиділи на віддаленні один від одного та у масках, згідно із нормами КМДА… Ми вже звикли до того, що у  всіх співробітників вимірювалася температура перед роботою, а  вистави грали без антракту, щоб глядачі менше спілкуватися в приміщенні. Ми порахували, що маємо зіграти чотири вистави замість однієї, бо посадка в чотири рази менша! Тому грали і по понеділках та по дві вистави у вихідні. Адміністрація персонально спілкувалася з глядачами, знаходячи компроміси та підбираючи зручні дні для публіки. Спробували грати, хоча раніше такого досвіду ні в кого не було, не лише у нас, а й закордоном.

Спочатку ми працювали дистанційно, запустили серію онлайн трансляцій популярних вистав.    Новий сезон відкриємо 1 серпня. Якщо звісно, буде відповідна юридична можливість…

Цьогоріч літо дуже тепле і якби Театр на Подолі мав би відкритий  майданчик, про який директор давно мріє, та  моли обладнати сцену на свіжому повітрі, наприклад,  у внутрішньому дворі, то можна було б там показувати камерні постановки, проводити вечори і перфоменси, але на це потрібні гроші, і зараз це не реально…  А якщо взяти в оренду новий майданчик, то, коли порахували витрати на транспортування, оренду, то вийшло, що навіть аншлагові проєкти не покриють прибуток, і довелося від цього відмовитись. Втім, В. Малахов думає про майбутнє колективу, нові постановки. Він збирається у наступному сезоні представити своє прочитання відомої п’єси  «Костюмер» Рональда Харвуда. Цей твір драматург писав, можна сказати, з натури,бо  багато років працював пліч-о-пліч із легендарним актором, сером Дональдом Вулфітом, прототипом сера Джона, одним з останніх у своєму ремеслі актора і одночасно абсолютного господаря і повелителя своєї театральної трупи, королівство якого зруйнувалося з приходом нових часів… У планах подільців також кілька цікавих новинок: «Навігатор» Лаші Бугадзе у постановці Тамари Трунової, «Для домашнього вогнища» за Іваном Франком (режисер Ігор Матіїв), «В очікуванні» Моріса Панича поставить Євген Мерзляков. Головне, аби коронавірус знову не ламав плани митців…

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета:
№120, (2020)