Колектив
повернутись до колективу

Володимир Кудлінський

Режисер-постановник

Ігор МатіївРежисер-постановник

– Ідея поставити казку на Новій сцені «Каїн XVIII» належить Віталію Малахову. Він запропонував почитати кіносценарій Шварца і Ердмана. Я дуже люблю п’єси Шварца, втім, із цією історією не був знайомий. Коли прочитав, то без вагань захотів її поставити. Чому?
?
– Це чудова казка з неординарним сюжетом, яскравими характерами, неперевершеними шварцівськими діалогами, – дотепними і гострими, а головне – ця історія про нас сьогоднішніх, про те, що відбувається навколо нас.
?
– Є старий радянський фільм, знятий за цим кіносценарієм, де короля грає Ераст Гарін в компанії прекрасних акторів, як Юрій Любимов, Бруно Фрейндліх, Олександр Дем’яненко, Рина Зелена… Але це кіно. У нашому випадку треба було переробити кіносценарій на інсценізацію та перекласти українською.
?
– У «Каїні» грає акторський курс Київського університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Це четвертий випускний курс Юрія Висоцького, тому для майбутніх акторів це хороша можливість отримати практику на професійній сучасній сцені ще до закінчення навчання. Тим більше, що у цій виставі разом зі студентами гратимуть найдосвідченіші актори Театру на Подолі – Володимир Кузнєцов та Олександр Данильченко, яким є чому повчити молодих колег. Крім того, в останній момент до нашої вистави приєднався молодий актор нашого театру Станіслав Мельник, який дуже вдало увійшов у проект.
?
– Цільова аудиторія – середній шкільний вік з батьками. Якщо нам вдасться відволікти дітей від їхніх смартфонів, захопити не тільки видовищем, а і донести зміст цієї історії, – тоді наша місія виконана. Сподіваюся, це буде сучасна розмова.
?
– Як і у будь-якій казці, тут боротьба добра і зла, де у фіналі, звичайно, перемагає добро. Але не будемо забувати, що це шварцівська казка, і за принцесами, королями і міністрами приховані такі типажі, над якими хочеться не лише сміятися, а і гірко плакати.
– Діти у героях вистави зможуть впізнати деяких своїх улюбленців з американських блокбастерів, для батьків ми також підготували деякі сюрпризи…
?
– Не можу не сказати про команду, з якою ми разом працюємо над проектом – художник вистави Марія Погребняк, яка не лише створює неординарний казковий простір на сцені, а і вдягає наших героїв в оригінальні костюми, цілий цех художників і бутафорів, які втілюють у життя найсміливіші ідеї; композитор – Тимур Полянський, який написав чудові пісні і музику до казки у сучасному звучанні, а Марина Керусенко допомогла записати вокал у студії; балетмейстер Анжеліка Борисова з креативною хореографією, Віталій Малахов – художній керівник проекту, який професійними порадами допомагає тримати високий художній рівень.

***

Вистави:

Він і вона

Старомодна комедія

Каїн XVIII