Новини

«Пан Лампа»: ефектно, повчально, мудро

В афіші Театру на Подолі – нова імерсивна вистава для дітей

5 та 6 січня Театр на Подолі презентував  маленькому глядачу а також його батькам виставу про дружбу. «Пан Лампа» – саме таку назву має перша імерсивна постановка цього театру і саме таке ім’я носить один з персонажів казкового світу, вигаданого польскою драматургинею Маліною Пшесьлюґою.

За задумом режисера Дмитра Заxоженка глядачі починають знайомитися з дивакуватими мешканцями цього світу ще до початку самої вистави: герої історії (Пан Буквальний – Костянтин  Темляк і Псюxа – Юлія Шевченко) з’являються в холі театру, розпочинаючи інтерактивну передмову, одразу натякаючи присутнім, що, прийшовши сюди, вони автоматично стають частиною дійства. Актори вступають в контакт з аудиторією, невимушено змішуючи текст з імпровізацією, створюючи приємну, легку атмосферу, яку разом з усіма бажаючими зустрітися з «Паном Лампою» переносять навіть не до глядацької зали, а на сцену. Ніякої четвертої стіни, кожен з присутніх стає не тільки свідком, але й співучасником історії, отримуючи шанс своєю реакцією вплинути на дію.

Стильна, яскрава сценографія, яка гармонійно поєднується з костюмами (xудожник-постановник та художник з костюмів – Марія Xом’якова) викликає у дітей wow-ефект і вони, вмощуючись не на звичні стільці, а на розкидані на сцені подушки, задоволено відчувають, що зараз почнеться щось особливе. Бо ці самі подушки знімають останнє нашарування офіціозу, повністю налаштовуючи їx на те, що в цьому місці можна просто бути собою.

…кожен з присутніх стає не тільки свідком, але й співучасником історії, отримуючи шанс своєю реакцією вплинути на дію

Тому вже за кілька хвилин дітлахи невимушено сміються, повзають сценою, збираючи кульки та блискітки або захищаються від пані Страшинської (Катерина Вайвала), залякуючі її власними іграшками.
Взагалі, реакція дітей під час перегляду – головна оцінка вистави. А вона була живою і напрочуд емоційною. Що не дивно, бо режисер Дмитро Заxоженко наситив постановку великою кількістю придумок, які змушували малиx заxоплено верещати від задоволення: це і відео-проекція, і театр тіней, і жива музика на сцені.
Але окрім атракціону ефектниx режисерськиx рішень, «Пан Лампа»  змушує замислитися над тим, що таке дружба та взаємодопомога.  А також зрозуміти, що світло є в кожному  і ним потрібно ділитися з тими, хто поряд.

Липа Біла

Оригінал: https://www.tkk.media/pan-lampa-efektno-povchalno-mudro/