Новини

Імітація щастя, імітація честі чи імітація дружби? (theatre.love)
На що сім’янини готові заради грошей? Заради грошей, за допомогою яких можна прогодувати своїх дітей?

Тож події відбуваються на Західній Україні в кінці XIX століття, про що нам також повідомляє галицький акцент героїв та їхнє вишукане вбрання. Але філософські теми, що підіймаються у виставі, є не менш актуальними і сьогодні, у XXI столітті.

На що сім’янини готові заради грошей? Заради грошей, за допомогою яких можна прогодувати своїх дітей? Головний персонаж вистави, Антон, прослужив п’ять років у Боснії для того, щоб надсилати своїй сім’ї хоч якісь кошти. А Анеля, дружина Антона, розуміючи, що грошей чоловіка ні на що не вистачає, теж собі знайшла підробіток. Та й такий підробіток, що Антона через нього більше в пристойне товариство не пускають. Сама ж дружина не розповідає про своє прибуткове хобі, тому герой вирішив розібратися у всьому самостійно.

Упродовж усієї вистави я не могла визначитися, чи може виправдати поганий вчинок благородна ціль? Попри те, що Анеля займалась нешляхетною діяльністю, зароблені гроші вона витрачала на двох своїх донечок, аби вони могли вдосталь їсти та ходити до школи. Жінці й самій не подобалась її робота, але вона намагалась виправдати її всіма можливими методами, аби заспокоїти свою совість.

У сюжеті також відкривається й інше філософське питання, або ж радше, констатація факту. Чому суспільство з одного боку цурає, а з іншого – заохочує молодих дівчат торгувати своїм тілом. Чи не вказує це на дволикість громади? Саме це явище було чудово розіграно у виставі «Імітація». З одного боку, друзі Антона відвернулися від нього через діяльність його дружини. А з іншого боку, товариші і самі полюбляють користуватися послугами Анелі. Анеля бачить цей парадокс, тому хоче чим швидше покинути місто, у якому живе.

Акторська гра героїв не розчарувала. Кожен персонаж, який з’являвся на сцені, мав свій унікальний характер, який витримував упродовж всього дійства. Декорації були добре продуманими та максимально функціональними. Ви опиняєтесь в кімнаті з декількома ілюзорними дверима, що підсвічуються. Гра світла допомагає уяві глядача самому продумати інтер’єр кімнати.

Однозначно раджу відвідати виставу «Імітацію» тим, хто любить порозмислити над філософськими темами, а також розв’язувати цікаві загадки.

Вікторія Савенець 

Оригінал: 

Імітація щастя, імітація честі чи імітація дружби?